zarubybanmarek

Záruby pri -12, +TyTrubka kanál

Keďže na sobotu hlásili nízku oblačnosť, vytiahla nás vidina svitania na hrebeň Malých Karpát. Marekom zvolená trasa z Jahodníka pekne stúpala v závetrí masívu, výstup z Bukovej by bol proti tomu štipľavým veterným peklom. Takto sme sa rýchlo vyhupli na hrebeň a našli vhodné miesto. Vietor síce dúchal ponad hrebeň do korún stromov a zhadzoval zásoby snehu, ale drevo napadané nebolo, tak sme zhodnotili, že snáď s tým dnes nezačne.

Rozložili sme s Marekom celty a hamaky a pomaly sa už nudíme, primŕzame na hrebeni a čo to, zrazu cítiť vôňu zamrznutej kocky kapustnice. Vlečie ju nikto iný ako oneskorený polárnik Boris. Vystrašil ho síce vietor na chvíľku, ale potom si nebojácne vyhradil miestečko pod Marekom vyšponovanou celtou. Zabojoval s varičom a zohrial nám znamenitú kapustnicu.

To sa už však ručička hodiniek približovala k dvanástke a podobné to bolo v záporných hodnotách aj s teplotou. Zakuklenie prebehlo rýchlo a našťastie nikomu ani pri -12 zima nebola.  Noc bola nerušená a možno aj kvôli únave ma občasná guľovačka z namrznutých stromov vôbec nerušila.

Nadránom bol Marek sklamaný, keďže slnko bolo hlboko v hmle. Teplota klesala a aj napriek svetlu sa mi nechcelo vystrčiť ani nos, ale nakoniec sa im podarilo ma k príprave kávy vyhnať.. alebo ma možno vytiahla druhá várka Borisovej kapustnice..?

Vyhrabali sme celty, zbalili kemp, trochu upratali miesto, nech to nevyzerá ako po bande divočákov a bežali dole.

Krátky zostrih na videu

Ak pozerávate videá častejšie, potešíme sa, ak si nás pridáte tlačidlom „subscribe“.