20170624-DSC06588b

Vylodenie na ostrovčeku II.

Aktívna príprava na výlet sa začala už v piatok: zbehnúť požičať loďky, kúpiť mäso na guláš a večer všetko nahádzať do batoha, keďže ráno sa mne osobne o hodinu skôr vstávať nechce. Pred jedenástou sme vyrážali na vodu, plán bol vyhnúť sa silnejšiemu slnku.

Po vylodení všetci spokojne naskákali do vody, ja som však moc neobsedel a pádloval som s dvoma člnmi naspať po návštevu, akurát som zabudol na slnko a slušne som sa pripiekol.

Príjemný čas v tieni sa striedal s ochladením vo vode a nejakou tou špekačkou z Borisovej dielne. Kuchára som si ukradol na odvoz návštevy, Mareka sme nechali napospas domorodým ženám, trochu frflal, ale rumom sme si ho udobrili.

Konečne nasledovalo varenie guláša, v réžii Boris a strážca mäsa Patrik. Ja som trochu krúžil okolo ostrova s posledným slnkom a lapal ovady.

Ako sa postupne ochladzovalo, vyliezli aj komáre, ovady a farebné štípajúce trojuholníkové mušky. To už bolo dostatočne chladno na dlhé nohavice a s trochou repelentu neboli komáre problém, na noc aj tak zmizli.

Občasné kŕkanie žiab prerástlo z nápadov „rýchlo, aby si ich stihol natočiť“ do nekončiacej koncertnej sezóny tisícich hláv, vďaka ostrovu v surround audio kvalite. Ja osobne som však nato ohľad nebral a pridal som sa svojim audio dielom do tejto výnimočnej kompozície.

Ráno prekvapivo nikto nefotí červený východ slnka, všetci dospávajú (aj žaby), občas sa niekto prebudí a zabáva sa na komároch nastúpených trpezlivo za moskytierou.

Za chvíľu nastupuje teplo, balenie sa, odraz od brehu ostrova, posledné ovlaženie sa v brode a cesta domov.

 

Ak sa vám páčia videá, podporte nás prihlásením sa na odber (subscribe):

 

foto (c) M.P.
[woocommerce_social_media_share_buttons]