20180601-DSC04277ban

Kamilov pahorok na dva spôsoby

Ďalší z edície piatková noc v prírode, dva výlety – rovnaké miesto. Tentokrát na kopček po ceste na Čelo (Malé Karpaty, 01.jún).

Kratučká cesta, ale príjemné miesto na oddych v tieni starých stromov. Prvý výlet bol v novej štvorke, doplnil nás Kamil. Hľadal oddych v prírode, tak sa pridal ku komunite visiacich netopierov. Vybrali sme sa cez jaskyňu Driny pozrieť nejaké pekné miesto na kopci nad ňou, je tam síce nejaké trampské ohnisko s prístreškom obhorenou skalou, ale moc prívetivo to vďaka igelitkám na provizórnej konštrukcii prístrešku teda nevyzerá. Prešli sme sa teda ďalej na overené miesto.

Večerné vysedávanie v hamak stoličkách prerušil len Borisov športový príchod. Upotený zvolil rozkladanie hamaku v štýle chlpatá amazonka. Večer prebehol rýchlo, možno aj preto, že sme vyrážali už v piatok po práci. Ráno sme sa s Kamilom nejako zadebatovali, to už úderná dvojka mala všetko zabalené a hlásila odchod. Piatková noc v prírode za  nami a celá sobota, nedeľa je ešte voľná.

 

Presun v čase pár týždňov dopredu. Podobný piatok s plánom ukázať Kamilovi peknú lokalitu u Arpáda, skončili sme však na polceste (29. jún).

Nejako sme už premrhali dosť času piatkového večera a nikto nemal chuť ísť v tom dusne ďalej.  V starých stromoch radi žijú užovky, aj tu sme na jednu obrovskú natrafili, ignorantsky sa vplazila do dutiny stromu, ktorú určite už dobre poznala.

Kamil už po pár týždňoch praxe rýchlo rozložil svoje ležovisko. Mareka bolela hlava, tak sa aj mierne hneval, že sme ho nechali stavať bydlá aj pre decká samého, ale niekedy je lepšie sa nepribližovať. Po večeri pri ohníku decká zahájili hranie sa pred spaním v hamakoch. Muflón a srnec tentokrát nesklamali a jeden cez druhého ohlasovali, kto je tu doma. Spoločný odchod sa presunul z rána na obed, každý sa vydal za vlastnými víkendovými plánmi.