banvap16

Okruh z Plaveckého Podhradia

[woocommerce_social_media_share_buttons]Na Vápennú sme dorazili okolo šiestej podvečer, na moje počudovanie, bol vrchol úplne vyľudnený.

campml_vRozložili sme sa ďalej na hrebeni, so skvelým výhľadom na Karpaty, veru lepšie riešenie ako kvočať niekde v údolí pri prameni.

 

 

 

 

Popri mojich špekuláciách ako dať prístrešky, mal už Marek všetko rozložené a ohlasoval meškanie kávy.

kava_v (c) MPcelta_v (c) MP

 

noc_v_mp (c) MPPo zotmení vykukol červený mesiac, obloha sa vyčistila a okrem kvanta hviezd k nám heroicky dorazil aj Boris, dal si nočný sólo výstup a nesklamal, dorazil vybavený aby odolával nočným náporom líšky ktorú na neho poslala Lucia. Nabudúce berieme jeden hamak navyše nech má pohodlnejší nocľah.

 

 

hh zberacPredpoveď sľubovala prehánky celý víkend, nakoniec začalo pršať tuším až v nedeľu ráno, Marek testoval vlastnoručne vyrobenú super-ľahkú celtu a doniesol aj Hennessy lieviky na zberanie dažďovej vody, jednoduchý ale funkčný princíp, za dve hodinky mierneho dažďa bolo vo fľaškách 1,2 litra.

 

 

 

Vyčasilo sa až na obed takže ráno všetci rýchlo zaliezli prečkať nečas pod celtami. Z dažďovej vody vyšla káva a čaj a nasledoval už len náš zostup, Marek s Borisom šli žltou do Plaveckého Podhradia, my rovnaké miesto ale cez červenú a modrú (Klokoč a Plav. Podhradie)

ppodhradie

661