hamak leto

Ohliadnutie za letom 2020

Chaos vo výletoch z jari pokračoval. So zvyšujúcou sa teplotou rovnomerne klesajú aj plánované kilometre výletu. Hľadá sa tieň alebo voda.

Keď nie je dlhšia cesta z výletu zvyčajne zostane len pár fotografii, patrilo by sa síce nafilmovať varenie, ale kuchára to už nebaví, ide si radšej zabehať a večer uprednostní salutovanie manželke pred školením lesných vtákov.

Patrilo by sa k tomu pristupovať zodpovednejšie, ved aj malý nočný výlet je pre niekoho obrovský neprekonateľný míľnik. Zhýčkali sme sa tak, že si už ani nepamätám čo sa vlastne v lete dialo, no bol som na nejakých splavoch, a potom v Karpatoch kde tu, spal som nejaký týždeň doma na záhrade. Ak má človek za mesiac dva výlety tak to v pohode stíha aj zostrihať, ak sú však dva za týždeň zrazu sa z toho stáva slušný chaos.

Denník už teda nemá také ostré kontúry i keď je toto článok ku letu, musím spomenúť aj pár výletov z jari. Významný výlet bol s prestížnou návštevou z východu, a dokonca sa pridal aj Boris, spolu sme strávili v lese dve noci v krásnej čerstvej jarnej zeleni.

Rovnako trojdňový bol rodinný výlet cez cez štyri kopce video nájdete tu: https://youtu.be/dgrXJ_o0Dss

Na Michalove pozvanie sme sa zastavili v hojnom počte na Tribeči. Prehnala sa cez nás silná búrka, fajn pohorie so zaujímavými výhľadmi.
https://youtu.be/IL4m-yIfG0E

Morava – Dunaj

Nasleduje testovací splav, zoznámenie s vodou je lepšie spraviť na jednu dve noci, pred týždňovým splavom po Dunaji.
https://youtu.be/2ldI_dWcCDg
Tu som stihol utopiť drona, Michal objavil čaro vody a Adamko si počkal na páročky.

Splav do Budapešti

Nasledoval splav do Budapešti (video zatiaľ chýba). Zaslúžil by si osobitný článok, zatiaľ do análov nutné poznamenať že dopadol úspešne, zvládla ho aj Júlia, ktorá bola prvý raz na vode a napriek sťaženým podmienkam na začiatku, dobojovala spokojne do konca. Boris tradične skončil tuším vo Váci, niekomu stačia aj 4 dni na Dunaji, každý pokus sa cení.. možno budúci rok :)

Malé Karpaty

na konci leta pribudol ešte jeden zaujímavý výlet cez Dlhý vrch v Malých Karpatoch.
https://youtu.be/JJ6Tjo0EpDI

Útržky z nezaradených výletov od jari do konca leta sa podarilo naskladať do nasledovných 4 minút:

Za zmienku možno ešte stojí pár záberov zo sezónneho varenia, suroviny moc sezónne neboli ..tak ale čo už, na Michelin katalóg neašpirujeme :)