bannewyear17-18

Novoročný Creme Caramel

Nový rok moc neprial počasiu, všetko sa topilo, hmla sa striedavo prelievala cez hrebeň a masívne kondenzovala na spodnej strane celty.

Slnko sme nevideli, ale zato mesiac vyšiel parádny. Pred polnocou inverzia zatlačila hmlu do údolia, tak sme boli v očakávaní, že budú dedinčania strieľať nejakú tú raketu aj nad hmlu. Kto však žije celý rok v hmle, vie, aké svetlice si má kúpiť, efektívne nad hmlu nevystrelilo takmer nič.

Nicolas sa zabával s prípravou creme caramel, hodiny nastavoval správnu výšku varného kúpeľa z roztopeného snehu, prelieval, upravoval. Výsledok ale stál zato, nič neprihorelo a dezert chutil výborne.

Za zmienku ešte stojí premenovaný Pertex quantum Pro (bývalý pertex endurance), ktorý výborne obstál oba dni vo vysokej vlhkosti. Perie nie je hydrofóbne, napriek tomu okrem látky nič mokré ani vlhké nebolo a všetko výborne hrialo. Membránová látka z vonkajšej strany je síce príplatková, ale ak sa bojíte mokrého quiltu, toto je riešenie. Vďaka Cumulus. (ak máte quilt bez tejto látky, riešiť sa to dá „protektorom“ ultra tenkou látkou – vidieť na videu kamufláž obal zo spodku hamaku)

Pre pobavenie ešte pár 360 obrázkov: