banerbobor

Nocovačka u bobra

Sám doma na víkend, v predpovedi extrémne teplo, veru, pridám sa ja radšej k Marekovmu prieskumu Dunajských ramien.

Sobota doobeda, lode nafúkané, hľadanie sa môže začať. Náročná obsluha člna so živým nákladom v krásnych pasážach ramena s napadanými stromami bohužiaľ znemožnila filmovanie. Pár hodín sme sa plavili a obzerali breh, pre mňa všetko nové. Po pár zákrutách a odbočeniach som už absolútne nevedel, kde sme, ale to mal na starosti Marek.

Napriek zaujímavým lokalitám zatiaľ žiadna neprekonala známe miesto. Napriek vysokej teplote bola voda prekvapivo osviežujúco studená. Po vylodení sme zistili, že stromy sú tentokrát čerstvo obžraté úhlavným nepriateľom hamakového kempovania. Moc pozornosti sme tomu ale nevenovali, spravili sme si jedlo na pahrebe a venovali sa dôležitým veciam, ako napríklad posedávaniu na dreve vo vode.

Zašlo slnko, vypili sme dobrý mätový čajík a vybrali sa spať, môj kľudný spánok však trval len do tretej,  je síce pomerne ťažké zobudiť ma, ale keď mi niečo začne hlodať do stromu za mnou, tak predsa len vstanem. Na ostrove je všetko pomerne upratané, napriek tomu sa tam bobor cítil ako doma a nenechal sa odradiť. Až keď som dobehol na pár metrov od neho, tak žblnkol tento vypasený ale mrštný tvor do vody. Zrejme usúdil, že bude lepšie brúsiť zuby na druhom brehu. Pri tejto akcii za dobrý spánok som samozrejme zabudol, že by nebolo zlé ho nafilmovať. Možno nabudúce pri akcii na ochranu stromov pletivom.

Podľa záberov vidieť, že ma z hamaku vyhnalo až slnko. Pomalým tempom sme sa odrazili od brehu, striedavo sa kúpali, raz preniesli lode cez hať. Nakoniec popri balení a sušení lodí deckám ešte padla vhod miestna zábavka so silným prúdom vody.

Ak sa vám páčia videá, podporte nás prihlásením sa na odber (subscribe):

 

foto (c) M.P.
[woocommerce_social_media_share_buttons]