20170618-DSC06395baner

Nocovačka pod Jelenecom

Jelenec (694m, Malé Karpaty) nájdete neďaleko preslávenej obory, na niektorých mapách je ešte za plotom, nenechajte sa však odradiť, ak pôjdete približne podľa nami vyznačenej trasy, plotu sa vyhnete.

V zamračené predpoludnie ma Marek vyzdvihol a bežali sme na prieskum. Tiahla trasa po zelenej striedala príjemné momenty lesného chodníka so štrkovou zvážnicou. Po ľavej strane nás sprevádzal plot obory, niekedy z diaľky, inokedy v tesnej blízkosti. Z oberania lesných jahôd nás vyhnal tmavý mrak, kvôli nárazovému vetru sme zakotvili v mladých stromkoch pod vrcholom. Vrchol je pekná vypasená lúčka s množstvom solitérnych stromov, ideál na nočné pozorovanie zveri z hamaku. Na sklonku dňa k nám dorazil Boris, šiel svojou trasou zo Zabitého.

Ráno sa natiahlo, zima síce nebola, ale vyliezť sa aj tak nikomu nechcelo. Cestou naspäť sme zbehli cez oboru, čakali sme kvantá zveri, ale napriek tomu, že sme šli relatívne ticho, sme okrem jedného jeleňa nič nevideli. Bránka pre chodcov bola do obory otvorená (nezamknutá), rovnako žiadny zákaz vstupu sme nevideli.

Ak sa vám páčia videá, podporte nás odberom (subscribe):

 

 

foto (c) M.P.

[woocommerce_social_media_share_buttons]