baner cmk

Čo sa dialo do júna?

Dníček výletov už dlhodobo v rozklade, ale nocí vonku bolo kvantum. Pár zaujímavých akcii stojí určite za zmienku. Každá noc vonku je príjemná, ale výlety keď človek môže stráviť vonku viac dní sú iný relax.

Novinka z prelomu rokov je úspešný pokus vytiahnuť Petra zo stanov a bivakovacích vriec „naspať na stromy“ teda do hamaku, chvíľku to trvalo, ale nakoniec sa to podarilo. Nebál sa ani výletu na dve noci medzi medvede na Kubínskej Holi.

Zima bola rozpačitá roztopená, občas síce zasnežilo, ale vizuálne potešila až nafúkaným snehom pod Čertovým kopcom. Snežilo viac z krištáľov na stromoch ako z oblaku, ale krásne zafúkané kmene stromov a divadlo z hmly stáli zato.

Potom už bolo treba za snehom cestovať. Termín bol dohodnutý, všetci pobalený a Aladin si povedal že preženie cez Slovensko veternú smršť. Bez zodpovedného turistického vodcu čo nájde dolinku schovanú pred všakovaký vetrom neodporúčam podobné zámery realizovať. Oblasť okolo Malatinej je krásna:

Jar začali cesnaky, najväčšie lány tradične nájdete za Havranicou (videá ešte len dorazia). Medzitým sa nám podarilo narýchlo zrealizovať verejnú mini výstavku hamakov, teraz je na ťahu vetva z východu, radi sa prídeme pozrieť. :)

Na záver ešte tiché video bez hudby, iba s pokusom o nahrávku rôznych prirodzených zvukov.

Musím si dať bobríka a písať častejšie. Medzitým, ak by ste sa chceli podeliť o svoje zážitky, alebo si pozrieť naše aktuálne fotografie v kľude uzavretej skupiny ste vítaný, (je to bohužiaľ facebook, čo už narobíme) odkaz tu.