Moskytiery

Moskytiera je zvyčajne prvým doplnkom k hamaku. Ochráni vás pri oddychu na výlete, čítaní na záhrade a rovnako je aj nepostrádateľným doplnkom na nocovanie v prírode.

 

 

Ako je z názvu zrejmé, je to sieťka proti hmyzu, okrem ochrany proti hmyzu vytvára moskytiera jemnú bariéru proti vetru a vytvára miernu mikroklímu.

Vyrobená z jemnej sieťoviny proti komárom hmotnosti rádovo 18-25 gramov na meter štvorcový, preferovanej čiernej farby. Dĺžka je zhodná s dĺžkou hrebeňovej šnúry hamaku (ridgeline), čo je 83% dĺžky hamaku, šírka zvyčajne okolo 130cm. Celková hmotnosť sa pohybuje od 140 do 260g.

Odporúčame použitie odnímateľnej moskytiery so vstupom zospodu na stiahnutie (inak ultralight moskytiera). Moskytu na hamak nasadíte jednoducho, stačí si predstaviť, že hamak potrebujete obliecť do rukávov moskytiery, zvyšok sa zariadi sám.

Pri balení ju nemusíte dávať dole, ak chcete môže zostať na hamaku aj v obale.

Okrem tohto druhu moskytiery sú aj rôzne iné, napríklad stavané na pevno so zipsom na jednej alebo oboch stranách, vstavané na zips odnímateľné, uzavreté samostatné so vstupom na zips, uzavreté s podlahou a vstupom na zips, atď.

Ak sú ľahšie, tak majú nevýhodu zipsu (zasekávanie, pnutie atď), alebo sú omnoho ťažšie. Moskytiery pre menšie hamaky nájdete kvalitne spracované aj u dd hammocks alebo ticket to the moon.