20180505-DSC03099-L787x200

Naspäť na mini ostrove

Prvé horúce dni v tomto roku je najlepšie stráviť pri vode, nám sa to podarilo na ramenách Dunaja neďaleko obce Bodíky.

Lode sme spustili na vodu, decká naskákali do člnov a nasledovala plavba na ostrov so stromami opradenými ešte pred zimou na ochranu pred bobrom. Na test sme si požičali kajak Seawave, vecí sa do neho zmestí trochu menej ako do veľkého kanoe, ale rýchlosť a držanie smeru je na nafukovačku doslova parádne. Dobre sa na kajaku vyšantili aj decká, keď im už na ostrove bolo dlho. Dospelým stačila zábava okolo pečenia na ohni a potešenie z izolácie na ostrove.

Deň sa chýlil ku koncu a málokomu by sa chcelo teraz odchádzať. Borisa však nič nezastaví, ani detské plány ako neroztrhať skupinku. Zostatok malých stroskotancov zahájil nočné hry s prinesenými rekvizitami. Starší s príchodom noci jastrili uši, či začujú chrúmanie bobra, túto noc však robil obchôdzku niekde inde.

Ráno sa človek nikam neponáhľa. Ohník sa dá hravo zaliať vodou, takže aj ráno sa nájde pre neho ešte využitie. Slnko stúpa, s odrazením sa od brehu sa nasadzujú klobúky a čiapky. Výlet bol krátky, ale dostatočný na oddych a vytvorenie si trochu odstupu od bežných problémov.