20170701-DSC06829baner

Letné Zámčisko

Ochladenie a predpoveď dažďa nás presunula na Zámčisko (Malé Karpaty).

Nejedná sa o žiadnu veľkú turistiku, predovšetkým o príjemný čas strávený v prírode. Hamaky sme rozložili na lúčke hradiska z roku 700 p.n.l., zakúrili v Bubiho obľúbenom ohnisku a začali makať na guláši, nech sa nám mäso nepokazí. Popri krájaní sa k nám pripojila partia pánov oslavujúcich odchod z práce s dobrým vínom a sklenenými pohármi.

So západom slnka sa zatiahla aj obloha a v diaľke začala hrať bleskami. Varenie guláša však neúprosne pokračovalo, občas síce Boris musel trochu bojovať s ašpirantmi na šéfkuchára, ale nakoniec to dobre dopadlo :)

Ja som nemal absolútne na nič čas, musel som sa venovať hojdaniu sa v hamak stoličke a fajke a s nevôľou som musel občas vstávať kvôli Marekovmu rumu. Vietor fúkal jedným smerom, preto som hamak odvážne rozložil neďaleko ohniska.

O tom, čo sa dialo v noci, nemám absolútne potuchy, ale ráno ma zobudil nárazový vietor, približujúci sa k hranici lámajúcej aj zdravé stromy, nič našťastie nepadlo, ale moje balenie a presun do stoličky už bolo v procese.


Náš odsun do nižších polôh urýchlila približujúca sa čiernota a plánované nedeľné aktivity, krátky zostrih z výletu:

Ak sa vám páčia videá, podporte nás prihlásením sa na odber (subscribe):

 

foto (c) M.P.
[woocommerce_social_media_share_buttons]