varenie v lese

Lesné varenie

Dva krátke výlety do Malých Karpát, meditácia vo vývratisku, varenie v lese, palacinky, kuracie mäso, káva z hamaku a to všetko pod dohľadom muflónov.

Na prvom som Borisovi – hlavnému kuchárovi vyniesol všetky ingrediencie, lebo mal voľajaký smútok v očiach. Zato pripravil znamenité šťavnaté kuracie mäso na paprike a paradajkách.

varenie muurikka

Práca s novou panvicou bola hračka, po dlhých útrapách s titánovými taniermi na pečenie a futuristickými nonstick ultralight japonskými panvicami, ktoré vyžadujú rovnomerné teplo, bola táto panvica objavom. Fungujúca či už na plameni alebo na uhlíkoch, nič neprihorelo a teplo sa dobre rozvádzalo po povrchu. Nevýhodou je samozrejme hmotnosť 0.5kg, ale na krátke výlety je dôležité, že panvica funguje.

Príjemné jarné počasie oživovali muflóny z obďaleč nakúkajúce do hamakov. Večerné pozorovanie oblohy oživila púť 60 satelitov za sebou. Nakoniec ich má byť 12 tisíc, jedná sa o projekt Starlink – alias byebye „nočná fotografia oblohy“, pre tých, čo ešte nepočuli viac info tu. Ranná melanchólia pokračovala krátkymi zamysleniami v lesíku po ceste a vyvrcholila kúpačkou a meditáciou v miestnom vývratisku.

Výlet číslo dva vo dvojke

Prieskum lesíka sme zastavili v zaujímavej lokalite plnej malých muflónov, držali sa v bezpečnej vzdialenosti, ale na odchod sa nikto z rodinky nechystal.

Varenie sa tentokrát zameralo na kávu, čaj a palacinky na panvici. Z tradične pripraveného cesta vo fľaši z mlieka. Najprv šunka/syr, potom test miestneho kvetu bazy s karamelizovaným cukrom.

Noc bola príjemná, zatiaľ bez komárov, v teplotách okolo 14 stupňov. Po rannej káve pripravenej priamo z hamaku a množstve detailov nasledoval už len zostup za rodinami do civilizácie.

Pre tých, čo majú radšej dlhé zábery, pridávam ešte rozšírenú verziu videa (k prvej časti):