_DSC4510-Lban

Hold Arpádovi + horror

Dva výlety na Arpádov výčnelok, jeden za daždivého počasia z Plaveckého Mikuláša, druhý s deckami z Jahodníka, kedy sa u nás zastavil aj lesný duch.

Pre spáčov v hamakoch je najväčším postrachom nárazový vietor. Zvyčajne fungujú pravidlá: pozerajte nad seba, či tam nie sú vyschnuté konáre, nevešajte sa na choré a mŕtve stromy. Nič z toho však nepomôže pri silnom nárazovom vetre, ten dokáže hravo vyvaliť aj zdravý strom. Preto sme vybrali výborne tienené miesto pred vetrom u Arpáda.

Pre zmenu sme vyrazili z Plaveckého Mikuláša popod Čiernu skalu a boli sme doma. Búrka a vietor sa prehnala tesne na našej hranici, len nás trocha pokropilo. Podvečer dokonca ešte zasvietilo slniečko aj noc bola prekvapivo jasná.

 

 

Návrat k Arpádovi sa konal o pár týždňov nato (26.máj) v silnej zostave.

Cesta z Jahodníka nebola náročná a každý sa po príchode zabával tým svojim. Natáčanie hororu sme presunuli na šero. Až keď sa človek snaží niečo spraviť pri západe slnka, zistí ako rýchlo čas beží. Decká ale svoje role zobrali zodpovedne a časom ešte vycibríme ich herecké vlohy. Lesný duch sa určite ešte objaví.

Inak tradičný program, podávali sa fašírky, Ignác robil bordel, dokiaľ sa neunavil, veľká užovka sa stratila v dutine stromu a muflóny tiež prispeli svojou troškou do nočnej debaty. Ja som sa ráno zobudil s príjemným výhľadom na pasúcu sa srnu. Pár členov zahájilo hektický odchod na všetky smery, ale zraz sa konal znova na Jahodníku.