hammockgetobanern

Geto pri jazere a záchrana stromov

Tradične meškám s reportom z výletov, pre tentoraz spojím dva víkendy do jedného článku. V prvom si vyrazíme na poslednú letnú kúpačku a v druhom pôjdeme zachraňovať stromy od invázie bobra.

Plánovaný výlet za čistou vodou na maďarské štrkovisko vyhrotili naši plážoví susedia provokovaním miestnych babiek, čo sa vypomstilo všetkým na pobreží. Babky totiž poznali správcu tohto súkromného jazierka. Tak sme v rámci zachovania dobrých vzťahov radšej odišli. Miesto sme našli tesne za našimi hranicami, stromov však nebolo na rozdávanie, preto vzniklo amorfné dielo –  osem hamakov na minimálnom mieste. Škoda, že plnohodnotne nafilmovať by sa to dalo akurát tak dronom. Skupinka sme boli veru veľká, fotograf Jožko a ja sme spali obďaleč.

 

 

Nasledujúci víkend sa príjemne ochladilo. Do vody to už moc nelákalo, ale na pláne sme mali lodný výlet svätej trojice a výrobu trnových korún okolo stromov na ostrove. Keďže neznámy počet bobrov znudene a hlavne bezcieľne obžiera stromy na ramenách Dunaja, stojí za pokus zachrániť pre hamaky aspoň tie najdôležitejšie. Plne sme obsadili Marekovu Baraku a chaoticky (Boris a ja) pádlovali v ústrety západu slnka – občas aj opačne.

Večerné prípravy na ranné kladenie zábran boli pre mňa tak náročné, že som ráno iba pripravil  kávu pre montérov, trošku pozoroval a filmoval. Ved keď im to tak dobre išlo :)

 

Medzitým som ešte testoval spanie na starom orechu