20170708-DSC07359 Panorama xx baner

Dve noci na Dunaji

Ako necestovať ďaleko a pritom si oddýchnuť na vode? Stačí sa vyviezť k Viedni a nechať sa unášať Dunajom.

Tentokrát sme vyrazili na čisto pánsku jazdu na dve noci. Piatok sme vo Fischamend Maríne nafúkali loď a vydali sa na cestu. Baraka je dostatočne svižná, tak sme lietali z jednej strany brehu na druhú a postupne hľadali vhodné miesto na nocľah. Po pár zastávkach sme zakotvili. Rozložili hamaky a po vyčerpávajúcom dni sme sa už videli naložení. Našťastie ráno sme sa nemuseli nikam ponáhľať. Výhodou lode bolo, že ani izolácie netreba komprimovať, stačilo všetko naraz zvesiť a hodiť do lodného vaku.

Druhý deň nás chytila búrka, blýskalo sa našťastie len ďalej, kvapky bubnovali a hladina vyzerala ako ihličkový trávnik.

 

Plavba pokračovala, s dĺžkou strávenou na vode sa zmenšovala naša vzdialenosť od nákladných lodí, ešte taký deň dva a zdravili by sme sa s kapitánom.

Druhé miesto sme vybrali rovnako dobre, príjemná tienená lokalita s perfektným prístupom k vode a výhľadom až na Devín a vežu Kamzík v pozadí.

 

Pred Bratislavou sme stretli pána na vlastnoručne vyrobenej loďke Harbour Master, ktorú dva roky staval z plánov Bateau. Plavil sa pomalým tempom až do delty Dunaja, za pár mesiacov je naspäť v Rakúsku.

 

 

 


Ak sa vám páčia videá, podporte nás prihlásením sa na odber (subscribe):

 

foto (c) M.P.
[woocommerce_social_media_share_buttons]