20171020-DSC09184bans

Dva štvrtky

Únik do lesa sa dá zrealizovať aj cez pracovný týždeň. Malé Karpaty majú množstvo dostupných a príjemných lokalít na krátke výlety.

Prvý štvrtok sme sa vybrali na trošku vzdialenejší Jahodník pri Smoleniciach. Príchod sme mali každý po vlastnej osi, Marek ako prvý mal už obzreté všetky svetelno/fotografické príležitosti a náležite frflal, že kde sme toľko. Slnko síce zapadá skoro, ale ohník a okolitá zver sa postarala o večernú zábavu. Po zotmení dorazil na správny kopček s čelovkou aj Boris a boli sme v plnom počte. Po opečení všetkého možného, čo bolo k dispozícii sme zaľahli, na Borisa čakal už pripravený nový testovací zelený hamak.

Vystačí na pohodlný spánok aj pre dvojmetrového chlapa. Bola krásna jasná bezveterná noc, takže s celtami sme sa moc nezaťažovali. Ráno rýchla káva, aspoň pár fotiek hamaku a rýchlo do práce.

Druhý štvrtok sme sa vydali na bližšiu Medvediu skalu za Modrou, lokalita s menšími stromami a príjemným výhľadom. Marek zase ako prvý, ja s príchodom až okolo šiestej večer. V noci miestami nárazový fučák a nešťastná líška kvíliaca obďaleč. Za večer sa toho moc nestihne, ale oddych je fajn a nie je nič lepšie ako ráno dojsť smradľavý od ohňa potešiť kolegov do práce.