ban20180609-DSC04322 (1)

Do dažďa na Dolný Červený kríž

Ochladenie v predpovedi zamenilo kúpanie za improvizovanú lokalitu Dolný Červený kríž. Čas odchodu po práci a ešte k tomu s deckami, to sa už nikomu nechce robiť dlhé pochody.

Moje predpoklady že predpoveď dažďa rozoženie kempovanie chtivých sa teda vôbec nenaplnila, na na novom altánku sa lemravo rozťahovala početná mládež s kvantom tekutých zásob. Marek skoro dostal infarkt a velice ľutoval že sme nešli k vode.

 

Po prvý krát sme vyskúšali aj novinku – hamak z Cumulusu. Skutočne ultra light riešenie, keby však hamak spravili o tých 35cm dlhší bolo by to ideálne. So zotmením sa začali pubertácke radovánky. Občas sa niekto vybral smerom k nám do lesíka očurať nám hamaky, čo som teda ja so záujmom sledoval ako dopadne. Ale Evka nám túto zábavku razantne skončila a mládež rozohnala.

Zábavu mala aj Nataly a Lea lietali hore dole po altánku až si Lea narazila prst. Čo jej až tak nevadilo, akurát dostala vtipný hysák z toho že jej ho Kamil odreže. Za hodinku bola už fit a ráno bez problémov spievala budíček. Večerné intelektuálne rozhovory odchádzajúcich mládežníkov prerušil slušný lejak. Do toho sa k nám pritmolil nejaký skautský vedúci prekvapivo sa opýtať či sme v pohode.

Veru bola to rušná noc, na mieste kde inokedy počuť prasce, tentokrát to bolo jak na Václaváku, ale dáždik to všetko vytrhol a spalo sa výborne.