banbman

bushcraftman

[woocommerce_social_media_share_buttons]

_dsc7640

Prednedávnom som mal tú česť pomôcť pri priebehu zaujímavej súťaže organizovanej nadšencami z bushcraftportalu.sk

Napriek pokročilému dátumu bolo nádherné počasie s nižšou teplotou vyhovujúcou vysokej záťaži súťažiacich. Disciplíny boli rozdelnené na tri dni (súťažiaci na dvojice), meral sa priebežný čas a účastníci zbierali z disciplín dôležité (tematicky vyrobené) mince. Prvý deň začínal orientačnou turistikou (behom) s „mincovým“ šplhaním sa na lanovej-prúsikovej dráhe, po odlezení pokračovali orientačným behom na ďalšie mincové stanovisko založiť oheň lukom.

_dsc7642_dsc7609

Druhý deň nasledovala najnáročnejšia časť: lukostrelba, stopovanie, skalolezenie, orientácia, plávanie, nosenie bremena, kresanie ohňa, lovenie v temnote a nakoniec odmena vo forme pripraveného pokrmu.

 

Posledný deň štartoval každý samostatne, po orientácii k zdroju vody nasledovalo pakovanie čo najväčšieho množstva tekutiny na výstup, vedomostná prémia a beh do cieľa.

_dsc7638

 

Víťaz Jirka dokonale skĺbil dobrý čas s veľkým počtom mincí a k mojej spokojnosti hneď z vecných cien uchmatol Hamak.

Anežka sa „chvalabohu“ pri zostupe trošičku zamotala, inak hrozilo, že sa dotiahne na víťaza a vypáli chlapcom rybník celkovo, takto len „skromne“ zvíťazila vo svojej kategórii. Nevídané výkony podali aj Michal (najlepší čas) a Petr, svojimi výbornými časmi tvoria samostatnú kategóriu. Titul Bushcraftman a prestíž preteku nesú rovnako všetci siedmi statoční, keďže dorazili do cieľa a nezlomila ich žiadna nástraha!

Veľké poďakovanie patrí ideovému otcovi súťaže a majstrovi prekvapenia Peťovi,
dúfam, že sa čoskoro stretneme pri ďaľšej vydarenej akcii.

dscf2571