zima baner

5x_Zima

Zima je takmer za nami, priznám sa, že som nemal chuť vôbec nič písať. Bola by však škoda nenapísať o hŕstke zimných výletov vôbec nič.

Výlet prvý – Čermák – Malé Karpaty

Kamil a Igor nabudení novou výbavou a deficitom pobytu v prírode si vybehli na návštevu do Karpát. Privítali sme ich schovaní v lese, nasledovalo všemožné varenie, krátky skok na Skalnatú. Pre mňa bol výlet krátky, ale príjemný, skupinka z východu ešte pokračovala do ďalších lokalít.

Výlet druhý – Malé Karpaty

Zima naberala rôzne proporcie, veľa oblačnosti, silný nárazový vietor, lokálne oteplenia a strašenie dažďom. Cez týždeň klasicky krásne počasie a cez víkend odmäk „dažďosneh“ a vietor. Štvrtok večer sme preto vybehli na rýchlo vyvetrať sa do Karpát. Doniesli sme si doma pripravené cesto na palacinky, boli chutné, ale do videa sa bohužiaľ nedostali.

Výlet tretí – Dva dni v snehu

Putovanie po skalách okorenené Kamilovou kapustnicou pripravenou na mieste. Krásnym počasím s občasným slniečkom a bohatým snežením.

Výlet štvrtý – Výlet do kalamity

Výlet začal pekným počasím a jemnou snehovou pokrývkou a skončil sa v metri snehu a fujavici z oblaku. Teplota bola iba okolo -6, ale vietor bol tak nepríjemný, že sme usúdili, že pokračovať ďalší deň po hrebeni by bol síce zaujímavý turistický výkon, ale nič príjemné. Scenéria a príroda bola ale krásna, nie však ideálna na ďalšiu noc vo fujavici.

Výlet piaty – Stretnutie – Malé Karpaty

Áno, je to otrepaná lokalita, ale keď chcete pohodlie prameňa a predsa len aspoň nejaký vrchol na dosah (Skalnatá / Vysoká), tak je to ideál. Príroda a počasie zakaždým ponúkne iné divadlo. Tentokrát takmer bezvetrie, len v noci začal pofukovať jemný vánok. Michal spravil živánsku a keď sme zaľahli spať, miestna sova potichúčky prelietavala zo stromu na strom a mierne si niečo hundrala. Doobeda sa zastavil kameraman Števo so Silviou a Winkie.