banermedvediaskala

2x Medvedia skala, Malé Karpaty

Medvedia skala je núdzová lokalita, ku ktorej sa zvykneme vracať v prípade nedostatku času alebo aj v prípade zlého počasia s veľkou veternosťou (menšie – bezpečné stromy) a občas aj z lenivosti trepať sa niekam dlho a ďaleko.

 

Výlet prvý – jún 25, 2018

Početný výlet s deckami do vetra v predpovedi rádovo 14m/s začal hľadaním aspoň trochu záveterného miesta. Ja som sa trochu odčlenil dúfajúc, že moc pršať nebude, s celtou nasmerovanou do prievanu. Trocha dáždika spadla, ale nakoniec to nebolo nič kritické a večer bol príjemný. Posedenie pri ohníku uľahčila Kamilova pílka. Dlhé nočné vysedávanie to ale nebolo, za pár hodiniek po deckách sme spokojne pozaliezali do hamakov.

Slnečné, ale chladné ráno nás rozdelilo na viac táborov, dva zostupové a jeden výletnícky cez Kuklu. Obľúbená rozhľadňa je v pomalej rekonštrukcii, ale už je v lepšom stave ako pred cca rokom.

 

Výlet druhý –  august 27, 2018

Po období sucha sa nahlásila do predpovede prvá búrka, vyliezol som s Marekom a Kamilom na tento kopček. Preventívne som rozložil aj „DD celtu k ohňu“.  Pri ohníku nepršalo, všetko sa spustilo v noci. Vietor to našťastie v noci moc nepreháňal, lebo ja som si testovaco zobral iba malú celtu a vyrábal som z nej prístrešok bezdomovca spolu s pončom. Nebol to dlhý výlet, ale akýkoľvek čas vonku poteší.